Google TV - informace, zajímavosti a videa

Konflikt mezi Google TV a největšími poskytovateli a vlastníky multimediálního obsahu nevypadá, že by v brzké době dospěl ke zdárnému řešení. Jednoznačné „ne“ totiž Google TV právě řekl CEO stanice CBS jménem Les Moonves. Samozřejmě a logicky Google TV nebude mít přístup k obsahu CBS, dokud nezaplatí.

Po dotazu na adresu Google TV na konferenci UBS Global Media and Communications Conference Moonves řekl přesně: „Google TV je velmi zajímavá služba, nejsem si však zatím jistý, jak ovlivní nás nebo náš business. Pan Schmidt si zřejmě myslí, že strčíme hlavu do písku, ale musíme zkrátka nesouhlasit.“

Z celého sdělení se dá vyčíst několik důležitých věcí: Moonves se domnívá, že Google TV je něco zajímavého (tj. tuší zde zdroj peněz po vzájemné dohodě) a ještě tak trochu neví, o co jde (čímž by mohl naznačovat, že CBS počká, jak se Google TV časem vyprofiluje finančně i jinak).

Co se týče CEO Google Erica Schmidta, tak i ten má v názoru jasno: CBS má dle něj strach z inovací a potlačuje nové technologie. Pravda je nicméně spíše taková, že CBS (a potažmo Les Moonves) se obávají zhoršení vztahů s velkými kabelovými a satelitními společnostmi, jež platí nemalý poplatek za možnost zpřístupnění obsahu CBS svým předplatitelům.

Štítky: ,

Novinky Petr Hájek

Zanechte komentář

RSS kanál www.google-tv.cz Staňte se fanouškem www.google-tv.cz na Facebooku Sledujte www.google-tv.cz na Twitter