Google TV - informace, zajímavosti a videa

google_tv_remote

Možná jste si všimli, že oficiální androidovská aplikace Google TV pro dálkové ovládání získala po třech letech svou první aktualizaci. Aplikace se jmenuje Google TV Remote a její aktualizace se objevila na začátku dubna. Díky ní si uživatelé budou moci užít několik nových užitečných prvků. O nejdůležitějších z nich se dozvíte v tomto článku.

Nejprve pár slov o samotné aplikaci. Google TV Remote umožňuje uživateli proměnit svůj přístroj s Androidem v dálkový ovladač ke svému Googlu TV. Je také možné z přístroje posílat videa a webové stránky přímo do televize. Co tedy čeká diváky nového? Vyplatí se vůbec novou aktualizaci stahovat?

Jednou z nejvýznamnějších a nejvíce výrazných změn je nyní možnost vyhledávání pomocí hlasu, což prý podle vývojářů nabídne divákovi více pohodlí a zábavy během sledování oblíbených programů přes Google TV. Je tedy možné přes toto dálkové ovládání pomocí hlasu hledat v databázi filmů, televizních show, seriálů a dalšího obsahu. Dříve hardwarové požadavky nedovolovaly vyhledávat hlasem, to už ale naštěstí neplatí.

Další z šikovných vychytávek, které aktualizace Google TV Remote přináší, je nové D-Pad ovládání. To výrazně zjednodušuje navigaci a také učiní dálkové ovládání více přirozeným a rychlejším. Předtím bylo vybírání z možností přístroje srovnatelně komplikovanější.

Nejde sice o nějak radikální a objevné změny, je ale příjemné vědět, že se Google snaží své aplikace neustále vylepšovat. A změnu k lepšímu Google TV Remote určitě přináší. Nové prvky nejsou krokem zpátky, právě naopak. Stáhnout si ji můžete jako obvykle na Google Play. Funguje na všech přístrojích podporujících Android 2.2 a vyšší. Stačí zapojit androidovský přístroj do stejné sítě, v které máte zapojený Google TV, a pak si užít výhody této aplikace.

Aplikace Michal Hudák

Zanechte komentář

RSS kanál www.google-tv.cz Staňte se fanouškem www.google-tv.cz na Facebooku Sledujte www.google-tv.cz na Twitter