Google TV - informace, zajímavosti a videa

google_tv_stream

Vývojáři po celém světě se už nespočetněkrát pokoušeli přeměnit mobilní telefony nebo tablety v ovládací zařízení, s jejichž pomocí by bylo možné přenést data, aplikace a celkový obsah na televizní obrazovku. Nejúspěšnějším z těchto pokusů je AirPlay od společnosti Apple – jeho uživatelé totiž mohou přenášet velké množství aplikací přímo na Apple TV nebo jinou podporovanou platformu. Nyní se chystá i Google přispět se svou troškou do mlýna

Podle nejnovějších zpráv pracuje Google na své vlastní verzi applovského AirPlay – jejich produkt by měl mít podobné funkce a je určený pro platformu Google TV. Umožní uživatelům přehrát nebo jinak pracovat s médii na obrazovce jejich chytré televize, a to přímo z jejich tabletu nebo telefonu s Androidem. Cíl Googlu je jasný – nabídnout majitelům Androidu to, co si zatím mohli vyzkoušet jen vlastníci zařízení s operačním systémem iOS.

Spekulovalo se, že Google testoval některé z funkcí budoucího produktu prostřednictvím Nexusu Q, ten však nedávno zmizel z nabídky Play Store a šeptá se, že bude nahrazen zatím tajemným zařízením nazvaným Asus Qube. Nexus Q nicméně umožňoval pomocí tlačítka převést hudbu z jakéhokoli mobilu s Androidem přímo do této „multimediální koule“. Stejná funkce je také dostupná v rámci Youtube a pro filmy a seriály zakoupené v Google Play.

Toto „play on“ tlačítko Nexusu Q se mělo v následujících měsících objevit na Google TV, nyní však není tato informace zcela potvrzená vzhledem k zatím neobjasněnému zmizení Nexusu Q. První ochutnávka blížícího se bezdrátového streamovacího zařízení se objevila v listopadu tohoto roku v podobě aktualizované aplikace YouTube, která podstatně zjednodušuje streamování videí z YouTube na televizní obrazovku – místo sedmi kroků, které byly značně matoucí, teď stačí jedno kliknutí.

Štítky: , ,

Novinky z Google Petr Loukota

Zanechte komentář

RSS kanál www.google-tv.cz Staňte se fanouškem www.google-tv.cz na Facebooku Sledujte www.google-tv.cz na Twitter