Google TV - informace, zajímavosti a videa

neotv_prime

Netgear zahájil spolupráci se společností Google a výsledkem je nový NeoTV Prime s integrovaným Google TV. Vývojáři doufají, že malý TV box se stane vážným konkurentem podobným přehrávačům jako Roku nebo Apple TV, jejichž záměrem je taktéž plně využít potenciál televize a nabídnout lepší propojení cloudového uložiště a výhody s tím spojené.

NeoTV Prime umožňuje streamovat obsah z obrovské knihovny, ve které najdete širokou nabídku filmů, televizních seriálů, pořadů a hudby, to všechno v rámci služeb jako Netflix, Amazon Instant Video, HBO Go, Crackle, Flixter, Rhapsody, Pandora a jiných. Netgear zpřístupňuje jakoukoli službu sloužící ke streamování videí a Google TV k tomu navíc přidává velkou část obsahu tržiště Google Play, kterou budete mít k dispozici na televizní obrazovce a můžete si tak užít velkého množství aplikací.

NeoTV Prime využívá třetí verzi softwaru Google TV a obsahuje také webový prohlížeč Chrome, takže se můžete připojit na internet a využít vyhledávače. Také je možné přehrát svá vlastní videa či jiný multimediální obsah přímo z USB disku a jiných paměťových zařízení. Aplikace aVia media player také umožňuje spravovat a sdílet obsah vaší vlastní knihovny – od sdílení videí, fotek a hudby z přístrojů využívajících operační systém Android po sledování vlastních souborů na televizní obrazovce.

Nový TV box se prodává s ovladačem, která má na jedné straně touchpad a na druhé plnou QWERTY klávesnici. Ta se hodí zejména při vyhledávání. NeoTV Prime v sobě zahrnuje NeoTV, NeoTV PRO a NeoTV MAX přehrávače. Přístroj také zvládá organizovat vaši knihovnu podle toho, co jste v minulosti přehrávali, takže je jednodušší najít to, na co se chcete dívat či poslouchat. Zařízení je zatím v prodeji pouze v USA a stojí 130$. Zda se bude prodávat i v České republice, zatím není známo.

Štítky:

Novinky z Google Petr Loukota

Zanechte komentář

RSS kanál www.google-tv.cz Staňte se fanouškem www.google-tv.cz na Facebooku Sledujte www.google-tv.cz na Twitter