Google TV - informace, zajímavosti a videa

Co Google TV umí

Počet komentářů 0 Příspěvek přidán 29. 9. 2012

Ještě před pár lety se zdálo, že Internet rychle vytlačí televizi z pomyslného trůnu v trávení volného času, ale realita je jiná. Průměrný britský divák stále stráví před televizní obrazovkou přibližně sedmkrát víc času než u internetu. Láká ho čím dál lepší technika, kvalita obrazu, HD rozlišení a takřka nekonečná nabídka kanálů. To však náročným konzumentům nestačí a vyžadují další služby. Kvalitní technické vybavení je ideálním prostorem pro další funkce, po kterých je mezi uživateli poptávka. A zde je příležitost pro dodavatele interaktivního obsahu, propojení televize s Internetem a prodej multimedií.

Zřejmě nejznámějším konceptem chytré televize je Google TV. Ta nabízí aplikace, webové vyhledávání, nákup televizních pořadů a seriálů, poslech online rádií, personalizovanou domovskou stránku nebo přehrávání fotografií. Google TV funguje na operačním systému Android, který známe především z chytrých mobilních telefonů. V praxi to znamená, že aplikace, které fungují na Androidu, jsou dostupné i pro Google TV. Telefon s Androidem poslouží také jako dálkové ovládání Google TV. Pro Google, ale i pro uživatele, je nejzajímavější propojení s YouTube. Největší internetové úložiště videí je jednou z nejnavštěvovanějších webových stránek a pro Google čím dál významnějším zdrojem příjmů.

Princip je jednoduchý, jedná se o propojení Google TV (krabička velikosti set-top boxu) s vaší televizí. Na trhu však brzy budou i televize s integrovanou službou Google TV. V druhém případě vám bude stačit pouze dálkový ovladač (třeba váš mobilní telefon s Androidem) a můžete Google sTV začít využívat. Google od počátků vývoje Google TV spolupracuje s předními výrobci spotřební elektroniky – Sony, Logitech. Loni navíc koupil Motorolu, největšího světového výrobce set-top boxů a CEO firmy Eric Schmidt uvedl, že v propojení televizí s internetem vidí Google velkou budoucnost.

Štítky: , , , , ,

Novinky Petr Loukota

Zanechte komentář

RSS kanál www.google-tv.cz Staňte se fanouškem www.google-tv.cz na Facebooku Sledujte www.google-tv.cz na Twitter