Google TV - informace, zajímavosti a videa

Google a jeho nová služba Google TV v posledních dnech utrpěli nepříjemné zhoršení situace. Došlo totiž k tomu, že se trojice největších TV sítí (ABC, CBS, NBC) rozhodla blokovat přístup zařízení s podporou Google TV do jejich sítí a přistupovat tak k jejich obsahu.

Společnost Disney (jež vlastní ABC), spolu s NBC toho času s Google vyjednávají a pokoušejí se dospět k nějakému výsledku výhodnému pro všechny strany. Dá se předpokládat, že firma Google nakonec bude za obsah sítí platit, popřípadě bude muset nabídnout něco jako dostatečně lákavou protihodnotu (placení reklamou se přímo nabízí).

Pokud jde o CBS, tak tato síť zkrátka zablokovala Google TV zařízení a prozatím se nic dalšího neděje, takže příznivci show typu CSI mají zkrátka smůlu. Stanice Fox vlastněná News Corp prý podobný krok také zvažuje, nicméně ještě zatím nedospěla ke konečnému řešení otázky.

Celou situaci se podařilo vystihnout analyzátorovi Vanu Barkerovi z firmy Gartner: „Každý ví, jak velký podíl si Google nárokuje z území internetové reklamy. Pokud tento model převedete i do televizní branže, je zřejmé, že by se moc Google přespříliš rozšířila i tímto směrem, což stanice nehodlají dovolit.“

Zdroj: GTVHub

Štítky: , , , , ,

Novinky Petr Hájek

Zanechte komentář

RSS kanál www.google-tv.cz Staňte se fanouškem www.google-tv.cz na Facebooku Sledujte www.google-tv.cz na Twitter