Google TV - informace, zajímavosti a videa

google_tv_actors

Stává se vám, že při koukání na film se marně snažíte rozpomenout na jméno dotyčného herce? Celou dobu si lámete hlavu, kde jste ho už viděli, a nemůžete se na film ani pořádně soustředit? Jestli ano, Google přišel nedávno s velmi šikovným řešením. Je dostupné pro ty, kteří sledují filmy a seriály na Google Play (nebo si je odtud půjčují) nebo vlastní chytrý televizor s Google TV, a kteří jsou občané Spojených států amerických. Pro ně totiž identifikace herce už nebude problém. Pojďme se na tento podivuhodný googlovský počin podívat podrobněji.

Jak to celé funguje? Aby Google TV mohl rozpoznat tvář herce na obrazovce, je nezbytné film stopnout v okamžiku, kdy je hercův obličej dobře viditelný. Problematické možná bude takový okamžik vystihnout. Poté na základě jednoduché OCR analýzy Google pozná, o jakého herce se jedná a zobrazí dostupné informace o něm – klasicky jméno, věk, kde se narodil, jeho biografii a další zajímavosti.

Vývojáři přidali do aplikace Google Play Movies & TV jakési informační karty, které zjednoduší divákovi život v tom, že mu poskytnou požadované informace nejen o herci, filmech, ve kterých hrál a podobně, ale také o písních, které ve filmu zazněly a o kterých by se rád dozvěděl víc. Tyto karty se zobrazí, když zmáčknete tlačítko pause, a pak už můžete kliknout na jakoukoli z nich. Když se pak vrátíte k přehrávání filmu, karty samozřejmě zmizí.

Tento zajímavý prvek je zatím dostupný jen u některých filmů na Google Play, prý jich je v řádech stovek, ostatní přibývají každý den. Smutnou zprávou pro české majitele Google TV a tabletů a mobilních telefonů s Androidem je, že aplikace není v České republice doposud podporována. O tom, zda si ji i v Česku budeme moci užít, zatím nejsou žádné zprávy. Třeba se ale jednou dočkáme.

Aplikace, Novinky Petr Loukota

Jeden komentář k příspěvku „Google TV dokáže rozpoznávat herce”

Bedřich Vydra

Rozpoznávání herců

Zanechte komentář

RSS kanál www.google-tv.cz Staňte se fanouškem www.google-tv.cz na Facebooku Sledujte www.google-tv.cz na Twitter