Google TV - informace, zajímavosti a videa

Google TV a Playstation 3

Ano, fáma o dostupnosti nové služby společnosti Google i na herních konzolích Sony PlayStation 3 zůstává, stejně jako otázka, jak by vše bylo propojeno.

Co se týče služby Google TV, tak kolem té se v poslední době po internetu vyrojily zajímavé novinky, z nichž jedna je nadmíru zajímavá: povídá se, že v nepříliš vzdálené budoucnosti zamíří na herní konzoli Sony PlayStation 3 služba Google TV. Magazín SideQuesting v této souvislosti uvedl, že zdroj „blízký projektu“ trval na svém sdělení o plánované expanzi Google TV na PS3. Prý se vše má odehrát někdy na jaře příštího roku. Jiné weby však tvrdí, že bychom se mohli dočkat ještě před koncem letošního listopadu.

Do důsledku vzato, není to až tak špatná idea, jak by se mohlo zdát. Sony nemá na PS3 takto rozsáhlou podporu multimédií a zázemí Google TV a naopak Google TV potřebuje pro expanzi podobné podhoubí – obě firmy by tudíž benefitovaly. Je tu ovšem jeden problém, který je s tím vším spojený: aktuální konzole Sony PS3 nemá HDMIin port a potažmo ani žádný jiný vstup pro video (video-in) ze set-top boxu poskytovatele kabelového nebo satelitního příjmu. Jak by se tedy vše propojilo, je zatím ve hvězdách.

PS3 nabízí pouze HDMI out, Ethernet, optický out a A/V multi out. Vstup zde neexistuje. Nabízí se trojice možností: Google TV bude dostupný pouze na nové verzi PS3, jež nabídne HDMI out i in. Za druhé, Google TV dostupný bude, avšak pouze ve webové pod-verzi. A za třetí, snad by šlo použít nějakou HDMI – USB konverzi. Vše řečené je ale zatím v čistě spekulativní fázi, takže zatím určitě na nic podobného nesázejte…

zdroj: GTV Hub

Štítky: , , , ,

Novinky Petr Hájek

Zanechte komentář

RSS kanál www.google-tv.cz Staňte se fanouškem www.google-tv.cz na Facebooku Sledujte www.google-tv.cz na Twitter