Google TV - informace, zajímavosti a videa

Google vydal aktualizaci aplikace pro Android dálkové ovládání. Nová verze umožňuje ovládat televizi od Googlu hlasem. Nové funkce dostala i aplikace Netflix, která umožňuje vyhledávat a sledovat filmy z katalogu. Google TV nově u každého filmu nabídne speciální informační stránku s obsahem filmu, fotografiemi a herci. Funkce Dual View umožní souběžné sledování pořadů a prohlížení internetových stránek.

Google TV Remote (dálkové ovládání) je aplikace zdarma ke stažení z Google Market. Stačí ji spustit na mobilním telefonu a vybrat ikonu hlasového ovládání. Tím se spustí mikrofon a stačí vyslovit jméno stanice. Aplikace prohledá názvy stanic a automaticky přepne televizi na požadovaný kanál. Funkčnost není stoprocentní, aplikace občas nerozpozná vyslovený název stanice a televizi nepřepne. Uživatel se musí snažit název stanice vyslovovat co nejzřetelněji.

Také druhý gigant na poli mobilních telefonů a technologií oznámil vývoj inteligentní televize. Apple jde, jako ostatně téměř vždy, vlastní cestou. Na přelom let 2012 a 2013 ohlásil příchod nové generace Apple TV a chystá nový systém distribuce videa do televize. Vše bude záležet na domluvě s televizními společnostmi a majiteli autorských práv. Prozatím je na českém trhu k dispozici Apple TV druhé generace. Malá plastová krabička se dá připojit k televizi přes HDMI kabel, má integrované WiFi a přístup k obsahovým službám Apple (iTunes, ale i internetové služby jako je YouTube). V Česku však naráží na vysokou cenu půjčovného filmů a pouze anglicky mluvený obsah. Jiný smysl dává v propojení s dalšími Apple produkty – iPod Touch, iPhone a iPad. Na Apple TV pak můžete přehrávat i české obsahové aplikace jako  iVysílání České televize.

Štítky: , ,

Novinky Petr Loukota

Zanechte komentář

RSS kanál www.google-tv.cz Staňte se fanouškem www.google-tv.cz na Facebooku Sledujte www.google-tv.cz na Twitter