Google TV - informace, zajímavosti a videa

Dvě nová zařízení mají napravit neúspěch první verze televize od Googlu. Jsou lepší, ale stále jim chybí mnoho k dokonalosti. Řečeno internetovým slangem byl první pokus internetového giganta „epic fail“. Logitech, který vyrobil první zařízení pro Google televizi, již s projektem skončil. CEO Logitechu označil projekt Googlu jako gigantickou chybu, prodeje skončily v mínusu, více zařízení se vrátilo, než zůstalo u nových majitelů. Logitech svedl vinu na špatný software, pro většinu uživatelů bylo ovládání prostě nepochopitelné.

Google TV je však zpátky s novým softwarem a hardwarem. Jedním z nich je zařízení s těžko vyslovitelným názvem – Sony NSZ-GS7. Nepopiratelně jsou lepší než zařízení první generace, přesto má hardware pro Google TV ještě pořádný kus cesty před sebou. Navíc se přiostřuje i konkurence, je tu Apple TV, v USA prodávaný za 99 dolarů, v multimediální zařízení se proměňuje i Xbox od Microsoftu a Sony si sama konkuruje novou verzí Playstationu. Na poli chytrých televizí jsou i výrobky od Samsungu (Smart TV) a dalších značek.

Google TV se chce odlišovat od „obyčejných“ televizí připojitelných pomocí WiFi k internetu především dostupným obsahem. Ať už se jedná o online video nebo přístup ke klasickým televizním kanálům, cílem je udělat z Google TV jediné místo, odkud se dostanete kamkoliv. Na internet, ke svým datům, do světa televizní zábavy.

Sony zapracoval na kritizované části zařízení, uživatelům první verze od Logitechu se nelíbil velký a neforemný dálkový ovladač. Nový ovladač je menší a přitom disponuje i hardwarovou klávesnicí. Ta je na jedné straně ovladače, na druhé jsou funkční tlačítka umístěna kolem trackballu. Zařízení pozná, kterou stranu právě využíváte a zamezí tak nechtěným klikům. Kromě dálkového ovladače můžete pro ovládání Google TV využít i chytrý mobilní telefon, aplikace jsou dostupné pro Android i iPhone.

Velkou nevýhodou může být pro Sony cena. V USA se prodává za 200 dolarů, což je nejen dvakrát víc než zařízení od Applu, ale i dvojnásobek ceny jiného Google TV hardwaru – Vizio Co-Star. Výhodou levnějšího produktu od Vizia je také přímé propojení na Amazon.com a Netflix, oblíbenou službu videa na vyžádání.

Štítky: , ,

Novinky Petr Loukota

Zanechte komentář

RSS kanál www.google-tv.cz Staňte se fanouškem www.google-tv.cz na Facebooku Sledujte www.google-tv.cz na Twitter