Google TV - informace, zajímavosti a videa

Jednou z funkcí Google TV je pouštět „filmy na přání“, přesně ten film, na který máte právě náladu. Google TV umožňuje stahovat filmy legálně a dívat se na ně kdykoliv a kdekoliv chcete. Crackle je aplikace, kterou si stáhnete z Google Play (dříve Obchod Google). Prostřednictvím ní můžete procházet hollywoodské filmy seřazenými podle oblíbených žánrů (akční, komedie, drama), ale můžete také sledovat známé starší seriály z hollywoodské produkce. A to vše zcela zdarma, stačí Google TV zařízení, připojení k internetu (nejlépe WiFi) a nainstalovat si z Google Play aplikaci Crackle.

Jak mohou být filmy přes Crackle zdarma? Odpověď je zdánlivě jednoduchá. Jednotlivé pořady jsou přerušovány reklamou, obdobně jako v televizi. Crackle je alternativou k placeným online službám, jako jsou Netflix, Vudu, iTunes, nebo Hulu Plus. Ty fungují na principu měsíčního předplatného nebo platby za jednotlivé filmy. Crackle sází na uživatele, kteří nechtějí platit za filmy online, výměnou za zobrazování reklamních spotů.

Na Crackle ovšem nenajdete aktuální nabídku filmů, které právě běží v kinech. Omezená nabídka filmů nemůže konkurovat oblíbenému Netflixu. Přesto je Crackle zajímavou bezplatnou alternativou pro milovníky starších seriálů ze 70. až 90. let, kterých má Crackle dostatek. Crackle je dostupný v Google TV mezi doporučenými aplikacemi, za jeho vývojem stojí společnost Sony, která pro Google TV vyvíjí a v USA již prodává zařízení pro příjem Google TV pod označením Internet Player NSZ-GS7.

Crackle není zatím dostupný v Česku, informaci o nedostupnosti služby v ČR zobrazuje i webová stránka crackle.com. Termín rozšíření do Evropy zatím není znám.

Štítky: , ,

Novinky Petr Loukota

Zanechte komentář

RSS kanál www.google-tv.cz Staňte se fanouškem www.google-tv.cz na Facebooku Sledujte www.google-tv.cz na Twitter