Google TV - informace, zajímavosti a videa

Google představil novinky své chytré televize pro rok 2012. Jaké? Odpověď na tuto otázku vám přinese Google TV Demo video, které najdete v tomto článku.

Google TV slibuje plnou integraci s televizním programem a televizní pořady, jednotlivé díly seriálů nebo i celé sezóny na vyžádání. Nebylo by to však zařízení od Googlu, aby nemělo také intuitivní vyhledávání, propojení s YouTube a přístup na internet přes prohlížeč Google Chrome. Vyhledávání kombinuje výsledky z internetu s hledáním v televizním programu. K dispozici je množství aplikací dostupných ke stažení přes Android Market (nově Google Play). Vybrat si rovněž můžete z velkého počtu herních, audio a video aplikací.

Připomeňme si, co pod pojmem Google TV vlastně rozumíme. Zřejmě nejznámějším konceptem chytré televize je právě Google TV. Ta nabízí aplikace, webové vyhledávání, nákup televizních pořadů a seriálů, poslech online rádií, personalizovanou domovskou stránku nebo přehrávání fotografií. Technicky je řešena buď propojením speciálního set-top boxu s televizí, nebo bude přímo do nových televizí integrovaná. Google TV funguje na operačním systému Android, který známe především z chytrých mobilních telefonů. V praxi to znamená, že aplikace, které fungují na Androidu, jsou dostupné i pro Google TV. Telefon s Androidem poslouží také jako dálkové ovládání Google TV.

Štítky: , , ,

Novinky, Video Petr Loukota

Zanechte komentář

RSS kanál www.google-tv.cz Staňte se fanouškem www.google-tv.cz na Facebooku Sledujte www.google-tv.cz na Twitter