Google TV - informace, zajímavosti a videa

Na čtvrt miliónu návštěvníků významné konference IFA 2012 v Berlíně vidělo řadu technologických novinek, které míří nejen do Evropy. Novinky se točily také kolem Google TV, novým dodavatelem hardwaru pro Google TV je čínský Hisense. Firma s dlouhou tradicí, založená již v roce 1969, začne prodávat Google TV technologii ve svém „set-up boxu“ Hisense Pulse již v polovině listopadu. Ve vybraných obchodech se bude prodávat za 99 dolarů. Za tuto cenu získá zákazník malý přístroj s dálkovým ovladačem a HDMI připojením do televize. Hisense Pulse využívá technologii Google TV a jeho majitel tak může využít svou televizi k prohlížení webu, používání aplikací z Google Play, prohlížení fotografií a videí. Výhodou jsou malé rozměry, čtvercová krabička má pouze 11,5 cm na šířku a délku.

Světový gigant ve výrobě chytrých mobilních telefonů, televizí a monitorů, Samsung, se pouští i na pole chytrých televizí. Google TV by měla být součástí Samsung Smart TV a přinášet webový obsah do televize prostřednictvím Samsung Apps. Již brzy se také na německém, francouzském a holandském trhu objeví Google TV zařízení od Sony. Japonská značka představila Google TV již začátkem léta ve Velké Británii. Ve Spojených státech se Sony Internet Player prodává za téměř 200 dolarů a ve srovnání s Hisense Pulse jeho cena pokulhává za konkurencí.

Internationale Funkausstellung Berlin, zkráceně IFA, je jedním z nejstarších veletrhů v Německu, který se koná již od roku 1924. Od roku 2005 se koná každý rok, od roku 1939 probíhal v dvouletých cyklech. V roce 2012 se zde prezentovalo 1 439 vystavovatelů, kteří zde uskutečnili obchody za 3,8 miliardy eur. Výstavu IFA letos navštívilo 240 tisíc nadšenců do nových technologií, což bylo o procento více než v roce 2011. Výstavní plochy jsou rozděleny do sedmi skupin – domácí zábava, audio, domácí spotřebiče, multimédia, veřejná média, komunikace a technologie.

Štítky: , ,

Novinky Petr Loukota

Zanechte komentář

RSS kanál www.google-tv.cz Staňte se fanouškem www.google-tv.cz na Facebooku Sledujte www.google-tv.cz na Twitter