Google TV - informace, zajímavosti a videa

Oficiálním datem začátku prodeje zařízení od Sony bylo 24. září, uvedl CEO společnosti Philippe Citroën. Ve Francii se bude set top box pro provoz chytré televize od Google prodávat za 199 EUR.

Francie je další evropskou zemí s Google TV po Velké Británii (červenec 2012) a Německu (zde byla chytrá televize oficiálně spuštěna koncem srpna). Ve stejný den jako ve Francii začíná Sony prodávat Internet Player NSZ-GS7 i v Austrálii. Do Francie se Google TV dostala dva roky po zahájení provozu v USA. Další evropskou zemí by mělo být Nizozemí.

Google TV ve Francii nabídne řadu lokalizovaných programů

Francouzští zákazníci se přes set top box od Sony připojí k internetu kabelem nebo přes WiFi. Samozřejmostí je přítomnost klasického Google TV uživatelského rozhraní s přístupem na YouTube nebo do archivu Sony Entertainment Network.

Další z online služeb bude Pluzz, který umožňuje příjem francouzských TV stanic. Pro Google TV je adaptován například oblíbený dětský pořad Zouzous. Google a Sony podepsali spolupráci s France Télévisions a zpravodajskými kanály euronews a France 24. Kromě k televizním pořadům umožní spolupráce i přístup k článkům na france24.com.  Uvedené televizní stanice vysílají multijazyčně – v angličtině, francouzštině a arabštině.

 

Sony nabídne ve Francii dálkový ovladač s hardwarovou klávesnicí, zařízení lze ovládat i z chytrého telefonu přes speciální aplikaci, kterou lze zdarma stáhnout z online obchodu Google Play. Ten mimochodem před pár dny ohlásil 25 miliard stažených aplikací a počtem dostupných programů dotahuje dosud vedoucí App Store od Apple. Na Google Play je k dispozici také několik set programů pro Google TV.

V prodeji bude nejdříve Sony Internet Player s prohlížečem Chrome za 199 EUR, za několik měsíců bude prodej rozšířen o zařízení s Blu-ray přehrávačem, které bude o 100 EUR dražší.

Štítky: ,

Novinky Petr Loukota

Zanechte komentář

RSS kanál www.google-tv.cz Staňte se fanouškem www.google-tv.cz na Facebooku Sledujte www.google-tv.cz na Twitter