Google TV - informace, zajímavosti a videa

Japonský gigant představil na veletrhu IFA 2011 novou verzi Google TV, která má změnit vnímání televize.  Tradiční veletrh spotřební elektroniky v Berlíně proběhl na ještě větší ploše než legendární americký CES. Na více než 200 tisíc návštěvníků čekaly novinky od špičkových značek, své technologické šperky představil kromě Sony i Panasonic, nebo Samsung. Sony si do Berlína přivezla pořádnou zásobu novinek, návštěvníky zaujaly nové tablety včetně netradičního Sony Tablet P ve tvaru knihy se dvěma obrazovkami.

Chytrá televize nové generace dorazí k evropským spotřebitelům až v dalším roce, v Berlíně nicméně byla k vidění v prototypu, který by se ale od finální verze neměl příliš lišit. Google TV 2.0 by měla mít vlastní Android TV Market, očekává se nabídka především herních, video a hudebních aplikací. Google TV 2.0 od Sony se ovládá pomocí vlastního dálkového ovladače, vývojáři ovšem slíbili uvolnění zdrojových kódů k ovládání aplikací. Sony také přemístil menu do spodní části obrazovky, přes něj lze přecházet mezi jednotlivými aplikacemi. Prakticky lze na Google TV dělat to samé, jako na počítači. K dispozici je prohlížeč Google Chrome, přístup na Google Market a do filmového a hudebního archivu filmových společností, které s Google TV spolupracují. Samozřejmostí je rychlý přístup ke všem nainstalovaným aplikacím.

První verze Google TV nebyla pro Google úspěšná. Firma Logitech, která uvedla Google TV pod názvem Logitech Revue na trh v říjnu 2010, uvedla o rok později, že více Revue prodejci a zákazníci vrátili, než koupili. Google TV 2.0, již ve spolupráci s japonskou Sony, má Googlu přinést očekávaný úspěch na poli chytrých televizí. Jestli tomu tak bude, se dozvíme právě nejdříve závěrem roku 2012.

Štítky: , , , ,

Novinky, Video Petr Loukota

Zanechte komentář

RSS kanál www.google-tv.cz Staňte se fanouškem www.google-tv.cz na Facebooku Sledujte www.google-tv.cz na Twitter