Google TV - informace, zajímavosti a videa

asus_qube

Na internetu se v posledních dnech objevily zvěsti o přístroji jménem Qube, který chystá taiwanská společnost Asus. Jeden z několika dohadů zmiňuje miniaturní set-top box s Google TV zhruba ve velikosti flash disku, jiný zase že se jedná o přijímač samotného přehrávače. I když zatím není zcela jasné, co můžeme očekávat, jsou k dispozici alespoň kusé informace, které napoví.

Záhadný přístroj Asus Qube, který před několika dny schválil americký telekomunikační úřad FCC, rozbouřil na internetu vlnu spekulací. Mluví se o tom, že právě Asus Qube má něco společného se zmizením Nexusu Q, multimediálního cloudového centra do domácnosti, z povrchu zemského. Šeptá se, že Qube je Nexusu podobným zařízením, které má Google vypustit do světa již v blížícím se lednu.

Na internet prosákly informace spíše o bezdrátovém donglu, který se k Asus Qube připojuje přes USB, než o přístroji samotném. Objevily se také fotografie, jak dongle vypadá uvnitř, z nichž vyplývá, že nemá procesor a tudíž nemůže být zapojen do televize a spustit Google TV. Z obrázků je nicméně patrné, že dongle má Wi-Fi a RF konektor, druhý zmiňovaný je určený pro bezdrátovou klávesnici a touchpad, které by pravděpodobně mohly sloužit k ovládání Asus Qube.

Kromě zmiňovaného donglu se také v obchodě Google Play objevily dvě aplikace, které jsou určené pro Qube – O!Mobile Remote a O!Mobile Control Center. O!Mobile Remote se zdá být součástí O!Mobile Control Center – společně umožňují přeměnit jakékoliv zařízení podporující Android v přístroj kombinující schopnosti ovladače, klávesnice, navigačních tlačítek a služby mediálního cloud streamingu. Není jasné, proč se obě aplikace objevily na Google Play tak brzy a navíc zjevně ve fázi prototypu, nyní jsou však opět z obchodu odstraněny.

Štítky: , ,

Novinky Petr Loukota

Zanechte komentář

RSS kanál www.google-tv.cz Staňte se fanouškem www.google-tv.cz na Facebooku Sledujte www.google-tv.cz na Twitter