Google TV - informace, zajímavosti a videa

Majitelé chytrých televizorů LG si mohli v průběhu minulého týdne povšimnout nové aplikace. Ta se objevila zatím jen na G2 televizních setech spolu s novou aktualizací Google TV, protože právě LG jsou prvními zařízeními, pro které je aktualizace dostupná. Kromě zjednodušeného vyhledávání v obsahu, přehrávání videí z Youtube a vylepšené databáze PrimeTime je mezi novými prvky i OnLive.

OnLive je leaderem na poli takzvaného cloud gamingu neboli game-on-demand. Prostřednictvím bezdrátového ovladače, který se prodává zvlášť, je možné zažít nevšední herní zážitek. OnLive poskytuje službu, která umožňuje zahrát si hry v konzolové kvalitě přímo na televizní obrazovce. Tímto se OnLive na LG G2 přístrojích stala vůbec prvním komerčním rozšířením cloud gamingu s okamžitým zobrazením na televizi bez nutnosti konzole.

OnLive nabízí mnohem víc než samotné konzole – především možnost pokračovat ve svých uložených hrách téměř za pochodu na tabletech či PC. Díky této službě si také můžete vyzkoušet demo her předtím, než se je rozhodnete pořídit. Na vašem OnLive účtu se dají hry nakupovat a také přenášet mezi mnoha různými platformami včetně PC, Macu, tabletů s Androidem a televizemi LG. OnLive katalog navíc obsahuje širokou nabídku her od těch nejznámějších hitů, žhavých novinek až po klasické kultovní, sportovní, strategické, akční či rodinné hry.

Aplikace se nachází v nabídce „Premium Apps“ a v budoucnu bude předinstalovaná na LG setech. Zatím je však dostupná jen v USA a není jasné, zda bude možné si ji vyzkoušet i v Česku. Otázkou také zůstává, jak dlouho bude společnost OnLive schopná poskytovat své služby. Má za sebou velice perný rok, během kterého byla nucena propustit téměř polovinu zaměstnanců, aby ustála boj se svými nesplacenými dluhy.

Štítky: , ,

Novinky Petr Loukota

Zanechte komentář

RSS kanál www.google-tv.cz Staňte se fanouškem www.google-tv.cz na Facebooku Sledujte www.google-tv.cz na Twitter